Священний обов’язок.

9 травня 2019 року

Священний обов’язок.

9 травня 2019 році в селі Сергіївка Сергіївської сільської ради урочисто провели відкриття пам’ятника історії місцевого значення «Братська могила радянських військовополонених», який  розташований по вулиці Верхня (цвинтар), після проведення капітального ремонту.
    У роки Другої світової війни, на території Сергіївської сільської ради був розміщений німецький табір радянських військовополонених. Вони працювали на будівництві шосейної дороги з каменю, який добували в Сергіївських кар'єрах. Місцеві жителі допомагали полоненим: хто продуктами, хто води подасть. Але непосильна праця напівголодних людей приводила до виснаження, тому багато військовополонених померло. На місці масового поховання на кладовищі бригади №3 в 1957 році встановлено обеліск Вічної Слави.
         Але під впливом часу  відбулася деформація плит обеліску, руйнування сходинок постаменту,  майже повне руйнування надгробних плит. Напис на плитах не прочитувався. Декоративні елементи (напис на стелі, меморіальна табличка) пошкоджені.
         Громада Сергіївської сільської ради  вважала своїм обов'язком перед загиблими зберегти цей історичний об'єкт своєї місцевості і тому звернулися до Благодійного фонду Бориса Колеснікова про допомогу в проведенні заміни надгробку пам’ятника та благоустрою прилеглої території.
        Роботи виконані підрядною організацією під керівництвом Кошмана Олександра Анатолійовича та Якімаха Романа Анатолійовича.
        На відкритті були присутні помічник народного депутата Омельяновича Д.С. Яхін Шаміль Миколайович, заступник голови Покровської районної ради Масло Надія Анатоліївна, настоятель Свято – Троїцького храму   ієрей   Ігор Гурченков, жителі Сергіївської сільської ради.